UDÁLOSTI

 

TIP NA KNIHU: CO TĚ NEZABIJE (Scott Carney)

Kniha popisuje do jaké míry nás oslabila naše závislost na technologiích. V komfortu moderní doby jsme zeslábli. Pohodlný způsob života z nás udělal tlusté, líné a čím dál nemocnější bytosti. Pokud postupně zavedeme environmentální stresy do našeho života, získáme zpět sílu ukovanou evolučním procesem. 

TIP NA KNIHU: STŘEVO NENÍ TABU (GUILIA ENDERSOVÁ, 2014)

Kniha Střevo není tabu nabízí zábanou informativní prohlídku zažívacího traktu, od chvíle, kdy vložíte sousto do pusy, až do okamžiku, kdy naše tělo odevzdá jeho zbytky do záchodové mísy. Žádné téma není pro autorku choloustivé, prolomí probematiku větrů i očistí „nechutný“ proces zvracení. Autorka v knize také poskytuje rady, jak nejlépe sedět na záchodě, aby se zajistilo pohodlí pro pohyb střev, jak čistá by měla být?naše kuchyně pro optimální zdraví střev, a jak fungují různé projímadla. Vypráví příběhy o střevních bakteriích, které mohou vést k obezitě, autoimunitním onemocněním nebo dokonce k sebevraždě, a diskutuje o výhodách doplňků stravy, jako jsou probiotika.

EFAD KONFERENCE 2019

V roce 2019 jsem se zúčastnila EFAD konference v Berlíně, kde jsem prezentovala část svého výzkumu. Zkratka EFAD v překladu znamená Evropská federace asociací nutričních terapeutů. Musím ale přiznat, že jsem byla hodně zklamaná, očekávala jsem konferenci na úrovni, kde odborníci budou umět přednášet, dodržovat časový limit na prezentaci a hlavně mít nezaujatý pohled na […]