VÝŽIVA

 

I.FÁZE ÚVODNÍ DIETY (GAPS)

Základem první fáze Úvodní diety GAPS jsou masové a rybí VÝVARY, a to domácí, žádně komerčně připravované bujony či jiné alternativy vývarů se nepovolují. Vývar se popíjí několikrát denně jako nápoj a slouží také pro přípravu ZELENINOVÝCH POLÉVEK, které jsou hlavním jídlem této fáze.

ZAPOMENUTÝ VITAMIN K2

Vitamin K2 hraje důležitou roli v prevenci osteoporózy, vaskulární kalcifikace a kardiovaskulárních onemocnění. Nové výzkumy také poukazují na jeho přínosy v regulaci hladiny krevního cukru, léčbě artritidy, a dokonce i nádorového onemocnění. Avšak přes všechny tyto poznatky je vitamin K2 stále jednou z nejvíce opomíjených živin ve výživě i výživových doporučeních. 

Vitamin K – jedna hodnota pro doporučený příjem a jedno pojmenování pro dvě naprosto odlišné látky. Vitamin K1 a vitamin K2, látky lišící se nejen chemickou strukturou, místem účinku, a dokonce i samotným účinkem, jsou házeny do jednoho pytle s označením VITAMIN K. 

GAPS PROTOKOL

GAPS je zkratka pro výživový protokol, jehož celý název je Gut and psychology syndrome, což v překladu znamená vliv střevního mikrobiomu na psychický a zdravotní stav. Účelem GAPS je léčba výstelky střev, obnova rovnováhy střevního mikrobiomu a imunitního systému. Tohoto cíle je dosaženo prostřednictvím specifického způsobu stravování, který navrhla Dr. Natasha Campbell-McBride. GAPS dieta vyznačuje […]