TIP NA KNIHU:Vitamin K2 and the Calcium Paradox (Kate Rheaume Bleue,2012)

„Lidé trpí nedostatkem vápníku v kostech, a přitom mají jeho nadbytek v tepnách. Tím u nich dochází k rozvoji osteoporózy a srdečních chorob.“ Paradox, co? Ano, VÁPNÍKOVÝ PARADOX.

„Vápníkový paradox“ poukazuje na skutečnost, že lidé, kteří berou doplňky stravy – vitamin D a vápník pro zdraví kostí, jsou vystaveni vyššímu riziku aterosklerózy (tvorba vápenatých plaků v tepnách), srdečního infarktu a cévní mozkové příhody, protože přidaný vápník se hromadí v tepnách.

Možná vás napadá otázka, „Je vápník nebezpečný?“ – špatná otázka.

Ptejme se lépe, a to: „Jak docílit toho, aby tělo správně nasměrovalo vápník do kostí a zubů, a zabránilo tak jeho ukládání v měkkých tkání jako jsou arterie?“

Tajemstvím udržení silných kostí a čistých tepen je vitamin K2, zapomenutý supervitamin, z kterého lidé kdysi prospívali, a který vědci téměř 70 let ignorovali.

Pro více informací o vitaminu K2 si vás dovoluji odkázat na svůj článek Zapomenutý vitamin K2, který stručně shrnuje informace obsažené v knize.

VITAMIN K2 AND THE CALCIUM PARADOX (KATE RHEAUME BLEUE,2012)

VITAMIN K2 AND THE CALCIUM PARADOX (KATE RHEAUME BLEUE,2012)

Knihu jednoznačně doporučuji. Myslím však, že mohla být užší, ale autorka dbala na neustálé opakování mechanismů, kterými vitamin K2 disponuje v těle, holt opakování matka moudrosti.

Co se vitaminu K2 týče, nelze nezmínit Dr. Westona A. Price, kterého (nejen) autorka knihy trefně označuje jako  „Charles Darwin of nutrition“.  Kniha se také popisuje synergii mezi vitaminem K2 a vitaminem A a D. Z benefitů vitaminu A a D můžeme totiž prosperovat jen v případě, pokud máme dostatek vitaminu K2. Tyto vitaminy Dr. Price společně nazval jako aktivátory neboli katalyzátory, protože je tělo potřebuje, aby bylo schopno využít ostatní výživné látky, jako jsou bílkoviny, minerální látky a vitaminy rozpustné ve vodě.

SDÍLET

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *