TIP NA KNIHU: CO TĚ NEZABIJE (Scott Carney)

Kniha popisuje do jaké míry nás oslabila naše závislost na technologiích. V komfortu moderní doby jsme zeslábli. Technologie odvrátila naši pozornost od možností lidského těla, dokud jsme nedospěli do bodu, kdy technologický postup začal nahrazovat samotnou evoluci.

Spoléháme se na své pohodlí a vytrvalost pramenící z externího zdroje, a nevědomky tím oslabujeme naše tělo. Vytápěné domy, umělé osvětlení, obchodní domy, auta a mnohé další nám umožňují kontrolovat a přizpůsobovat si naše prostředí tak důkladně, že mnoho z nás může žít v trvalém stavu homeostázy.

Pohodlný způsob života (bez překážek ke zdolávání, hrozeb před kterými bychom měli utéct) z nás udělal tlusté, líné a čím dál nemocnější bytosti. U milionu lidí se projevuje autoimunitní onemocnění od artritidy po alergie, od lupénky po Crohnovu a Parkinsonovu chorobu, kdy tělo doslova napadá samo sebe. Našim tělům se nedostává přirozených podnětů a překážek, takže nás nahromaděná energie pustoší zevnitř.

Lidské tělo je propojeno s okolním prostředím. Při změně prostředí se může změnit i tělo.

Lidská biologie potřebuje stres. Ne však stres, který poškozuje svaly, snižuje fyzický výkon nebo nás v tváří v tvář medvědovi nutí, nechat se sežrat, ale spíše ten typ environemtnálních a fyzickch podnětů, které povzbuzují náš nervový systém. Pokud postupně zavedeme environmentální stresy do našeho života, získáme zpět sílu ukovanou evolučním procesem. 

Kniha zkoumá chování lidského těla v extrémních podmínkách. Nabízí návody na tréninky a cvičební plány. Chcete-li se posunout zase o krok blíže ke zdravějšímu životnímu stylu, je tato kniha tím pravým návodem.

Co tě nezabije (Scott Carney )

 

 

 

 

 

SDÍLET

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *