NAJDI POTRAVINU

Mým cílem je doporučovat výživu postavenou na bázi kvalitních potravin. A věřím, že takovéto potraviny můžou být k dostání především od těch, kteří svou práci dělají poctivě a s láskou.

V této rubrice budu uvádět tipy a kontakty na farmáře, kteří nabízí celistvé průmyslově nezpracované potraviny (jako nepasterizované mléko a výrobky z nepasterizovaného mléka, vejce od nosnice z volného výběhu, maso a masné produkty od travou krmených zvířat atd.). Nejen, že budu potraviny ochutnávat a hodnotit z nutričího hlediska, ale co si vytyčuji jako hlavní cíl je seznámit se osobně s prací farmáře – prohlídnout si výběh a složení krmiva zvířat, od kterých výrobky pocházejí. Informace si budu ověřovat v odborné literatuře a radit se s jinými odborníky, než usoudím, že právě tyto výrobky jsou výsledkem skutečně kvalitní a poctivé páce, a že právě za tyto výrobky můžu dát ruku do ohně.

Níže uvedený seznam budu postupně aktualizovat, na nově přidanou položku vás předem upozorním na svém facebook a instagram profilu.

MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

  • Různé druhy: kozí, kravské, ovčí, pasterizované, nepasterizované