KROK 3: PRAVIDLO 80/20

Změna životní stylu a stravy, může být ze začátku velmi těžká. Lidé se totiž snaží být perfektní. Pokud změna, tak na 100 %. Žádné chybičky se nepovolují.

Lidé na sebe někdy zkrátka rádi vyvíjí tlak. Například:

  • „Už vůbec žádné sladké.“
  • „Každý den uběhnu 5 km.“
  • nebo „Už nežeru.“

Dokážou ale takový tlak vydržet? Moc dlouho jistě ne. Proč? Jakmile se totiž vloudí nějaká chybička, která naruší nastolený režim, je konec. Tato chybička totiž dokáže podkopnout jejich dosavadní snahu a sebevědomí natolik, že je může vrátit zase na začátek jejich cesty.

UMÍRNĚNOST ANEB PRAVIDLO 80/20

Nicméně pravidlo 80/20 takové chybičky bere v úvahu! Vlastně je vůbec nebere jako chybičky, ale jako součást plánu. Toto pravidlo podporuje umírněnost, udržuje duševní rovnováhu, a žít bez pocitu viny.

Pokud chcete zhubnout a zakázali jste si jíst potraviny, které vám činí potěšení, daleko nedojdete a brzy se k nim vrátíte. Docílíte pouze toho, že budete podvádět, zejména sebe, což může vést k pocitu viny a snižování sebevědomí. Pravidlo 80/20 říká: „Ne každý den, ale příležitostně si tuto potravinu dej.“ 

Abyste byli zdraví a měli vyváženou stravu, nemusíte jet na 100 % a odepírat si potraviny, které nepatří do škatulky „zdravé potraviny“. Řiďte se pravidlem 80/20.

SDÍLET

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *