AUTOR

Jsem nutriční terapeutka se specializací na výživu dětí a dospělých – absolventkou magisterského studia Nutriční specialista a bakalářského studia Nutriční terapeut na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity (LF MU) v Brně. V současné době jsem studentkou postgraduálního studia oboru Hygiena, preventivní lékařství a epidemiologie na LF MU.
V rámci postgraduálního studia přednáším na akademické půdě i výživě a věnuji se výzkumu, který se zabývá nutriční toxikologií v alternativních způsobech stravování.

Působím ve dvou nutričních poradách v Brně, na Institutu Celoživotního Vzdělání Mendelovy Univerzity a v AFIT fitness centru. Specializuji se na preventivní výživu, obezitu a poruchy příjmu potravy. Mám zkušenosti s nutričním poradenstvím nejen v těchto oblastech, ale i v dalších, například ve sportovní výživě s cílem maximalizace výkonu a nádorových onemocnění.

Výživa je mou vášní již od mých 13 let. Své znalosti doplňuji stále aktivním samostudiem, četbou knih a odborných publikací, účastí na konferencích, seminářích a kurzech. Na osvětě výživy se podílím psaním článků a pořádáním veřejných přednášek.

V neposlední řadě jsem instruktorkou indoor-cycling a pilates. Aktivně se věnuji také běhu a silovému cvičení.

Ph.D.Student

EFAD KONFERENCE 2019

V roce 2019 jsem se zúčastnila EFAD konference v Berlíně, kde jsem prezentovala část svého výzkumu. Zkratka EFAD v překladu znamená Evropská federace asociací nutričních terapeutů. Musím ale přiznat, že jsem byla hodně zklamaná, očekávala jsem konferenci na úrovni, kde odborníci budou umět přednášet, dodržovat časový limit na prezentaci a hlavně mít nezaujatý pohled na […]